Stapis

Wydawnictwo Stapis

Wydawnictwo Stapis powstało w 1990 roku. Założyli je przyjaciele ze studiów, Stabrowski i Pisarek - stąd nazwa STAPIS. Jednorazowym wówczas celem wydawnictwa było wydanie tylko jednej książki - zbioru wciąż aktualizowanych taryf celno-przewozowych. W tamtych czasach (oj, to se ne vrati) pięknych początków III RP, przedsięwzięcie było skazane na sukces. Należało zatem iść za ciosem i zaczęły się ukazywać kolejne pozycje, już nie tylko informacyjne i nie tylko komercyjne. Przede wszystkim wydawany bez przerwy już od dwudziestu lat, kultowy w latach 90. „Mój kalendarz" - czasopismo dla dzieci i młodzieży. W międzyczasie STAPIS przypadł w udziale Pisarkowi, ale zażyłość i współpraca z najbliższym kumplem pozostały do dziś.

Jako wydawnictwo, firma wyspecjalizowała się w niszach literatury o górach, książek humorystycznych, a także z szeroko pojętej ezoteryki.

STAPIS podjął się realizacji ogromnego przedsięwzięcia - publikacji 7-tomowej „Wielkiej encyklopedii gór i alpinizmu". To precedens na skalę światową. Równocześnie z pracą nad encyklopedią, wydaje książki z serii Literatura górska na świecie, w ramach której ukazało się już kilkadziesiąt tytułów znanych na całym świecie autorów.

STAPIS to także punkt startu do dalekich wypraw w świat, miejsce niekonwencjonalnych pomysłów i dużego dystansu w podejściu do otaczającej rzeczywistości, a zwłaszcza dominujących w niej stereotypów.

Brak produktów w tej sekcji