Grivel

Grivel

Sprzęt marki Grivel wypełnia dziś ekwipunki wspinaczy na całym świecie. Trudno sobie wyobrazić wyprawę wysokogórską bez raków, ekspresów, czekanów czy uprzęży z czarno żółtym-logo. A wiecie, gdzie narodziła się marka Grivel?

Historia marki Grivel

Wszystko rozpoczęło się w 1818 roku w niewielkiej włoskiej wsi Courmayeur, która leży u stóp masywu Mont Blanc. Właśnie tego roku przybyła do tej górskiej miejscowości niemiecka rodzina kowali. Ich nazwisko brzmiało Grivel i w 1818 roku nikt nie miał pojęcia, że zmienią losy światowego alpinizmu. Nic dziwnego, bo na początku swej działalności zajmowali się produkcją narzędzi rolniczych. Dopiero wraz ze wzrostem zainteresowania zdobywaniem alpejskich szczytów, wzrosła również potrzeba stworzenia sprzętu, który miałby te podboje ułatwić. Sukces rodziny Grivel tkwi w doskonałym rzemiośle, doświadczeniu w obróbce stali, a także odwadze w stosowaniu innowacji. To im zawdzięczamy raki, mające dzisiejszą postać – wspinacze mogą używać ich już od lat 30 XX wieku.

Raki i czekan Grivel

Twórcy raków Grivel nie bali się eksperymentować ze stosowanie nowatorskich materiałów, jeszcze lżejszych, jeszcze trwalszych i odpornych na ekstremalne warunki. Czekan i raki Grivel stanowiły wyposażenie ekwipunku podczas pierwszych wejść na Mont Everest, K2, czy Broad Peak. A ich twórcy każdego roku, wsłuchując się w potrzeby alpinistów, wyciągając wnioski z ich doświadczeń górskich, udoskonalali sprzęt Grivel, dopracowując je do perfekcji.

Dziś trudno spotkać miłośnika wspinaczki górskiej, któremu obca jest marka Grivel. Dlatego też zebraliśmy szeroki asortyment sprzętu tej znanej marki. Przygotowujesz się do sezonu? Przejrzyj sprzęt marki Grivel dostępny w naszym sklepie internetowym. Znajdziesz tu komfortowe uprzęże wspinaczkowe, przyrządy asekuracyjne, karabinki, taśmy i oczywiście znane ze swojej doskonałości raki i czekan Grivel.

Cena

 – 

  • 55
  • 665