La Sportiva

La Sportiva

La Sportiva - dla miłośników wypraw górskich

Znana na całym świecie, włoska marka La Sportiva należy do grona najlepszych światowych producentów specjalistycznego obuwia górskiego, narciarskiego i wspinaczkowego, a także odzieży sportowej.

Historia tej marki rozpoczęła się w latach 20. ubiegłego wieku, kiedy to Narciso Delladio ręcznie wykonywał drewniane chodaki i buty skórzane dla rolników z doliny Fassa di Fiemme. W latach pięćdziesiątych na przedmieściach Tereso wybudowano nowy zakład, w którym projektowanie i produkcja butów rozpoczęła się na dużą skalę. Marka w swojej ofercie miała kilka kolekcji butów między innymi: górskich, butów do narciarstwa biegowego, butów narciarskich, jednak prawdziwy międzynarodowy sukces przynosi jej linia butów przeznaczonych do wspinaczki górskiej i skałkowej. Obecnie w ofercie La Sportivy znajdziemy, oprócz specjalistycznego obuwia, także specjalistyczny sprzęt górski przeznaczony do wspinaczki i skialpinizmu, techniczną odzieży outdoorową oraz linię butów i odzieży do trail runningu.

Odzież i obuwie La Sportiva

Najbardziej pożądaną cechą sprzętu górskiego jest jego niezawodność. Również na to duży nacisk położyli twórcy marki La Sportiva. Sklep Trekmondo oferuje buty wspinaczkowe i trekkingowe tej firmy, które wykonane są z wyjątkowo trwałych materiałów i zabezpieczą stopy sportowca przed wodą, śniegiem i chłodem. Podeszwa stworzona przy użyciu najlepszych technologii gwarantuje przyczepność do podłoża w nawet bardzo trudnych warunkach. Szczególnie doceniane są La Sportiva buty wspinaczkowe. Zapewniają one miłośnikowi wspinaczki najlepsze wyczucie podłoża.

Marka La Sportiva znana jest przede wszystkim z produkcji najlepszej jakości obuwia do różnych aktywności wysokogórskich. Jednak na uwagę zasługuje również tworzona przez nich odzież sportowa. Oddychające materiały, doskonałe wykonanie i wykorzystanie zaawansowanych technologicznie rozwiązań zapewniają pełen komfort podczas uprawiania sportu – od stóp do głów!

Pokaż kolejne produkty
Rozmiar
Rozmiar
    zobacz więcej (18)
Cena

 – 

  • 149
  • 2759