Patagonia

Patagonia - amerykańska jakość odzieży turystycznej

Patagonia - historia marki

Patagonia to amerykańska marka, której misją od ponad 40 lat jest kreowanie najlepszych produktów dla miłośników różnorodnych sportów, a także dla osób szukających niecodziennych rozwiązań.

Patagonia wyrosła z małej firmy założonej przez wybitnego wspinacza Yvon Chouinard, którego pasja oraz konsekwencja w podejmowaniu nowatorskich decyzji utrzymała firmę, nieprzerwanie od 1973 roku oraz pozycję lidera na światowym rynku outdoorowym. Firma pozostaje w sercu światowego biznesu dzięki specjalistycznym ubraniom i akcesoriom wspinaczkowym, jak również narciarskim, snowboardowym, surfingowym, wędkarskim czy biegowym.

Patagonia: odzież dla sportowców

Tak duże pole zainteresowań twórców odzieży sportowej sprawia, że gdy raz poznamy dobrą jakość marki Patagonia, ubrań do uprawiania innych sportów również możemy szukać właśnie wśród produktów ulubionego producenta sportowej odzieży. Patagonia to marka, która nie uznaje kompromisów – mimo dużego wyboru oferuje nam także doskonałą jakość! Dzięki dobrym materiałom odpowiednio dobranym do każdej aktywności fizycznej, a także starannemu szyciu, do wyboru mamy różnorodne modele kurtek, spodni, bluz i koszulek, bielizny, butów, spodni i spodenek, biustonoszy sportowych, rękawiczek i czapek, a także akcesoriów, które okażą się nieodzownym elementem wyposażenia podczas treningów w mieście, jak i kilkutygodniowych wypraw w góry.

Podczas procesu tworzenia produktów dla Patagonii bardzo istotnym elementem jest ochrona środowiska naturalnego i to właśnie ona co roku przeznacza 1% ze sprzedaży na wspieranie organizacji ekologicznych na całym świecie. Jedną z najnowszych inicjatyw, jakie wprowadziła Patagonia, to inicjatywa Common Threads Initiative (2011 rok). Ma ona na celu zawarcie z klientami dwustronnego paktu polegającego na kupowaniu i używaniu odzieży w oparciu o zasadę zrównoważonego rozwoju bazującej na tzw. zasadzie : „Pięć R" - REDUCE (redukować), REPAIR (reperować), REUSE(ponownie wykorzystywać), RECYCLE (poddawać recyklingowi), REIMAGINE (wytworzyć na nowo).

Sprawdź jakie ubrania Patagonia znajdziesz w naszej ofercie!

Kolor
    zobacz więcej (22)
Rozmiar
Cena

 – 

  • 109
  • 840